10 Hafta Boyunca ARB Coin ve Bu 9’una Dikkat: Satış Baskısı!

Son zamanlarda Bitcoin’de yaşanan sert düşüş, ARB coin dahil altcoin piyasasını da etkiledi. Ancak daha fazla gerileme beklenmekte. Özellikle de önümüzdeki 2.5 ay boyunca. Bunun sebebi ise önümüzdeki 10 hafta boyunca yaklaşık 2 milyar dolarlık kilit açılışının gerçekleşmesi ve bunun da piyasaya satış baskısı yaratması olarak gösteriliyor.

ARB coin ve o kriptolarda kilitler açılıyor

10x Research isimli kripto para analiz ve araştırma şirketi tarafından 8 Mayıs tarihinde yayınlanan bir rapora göre, Aptos (APT), Starknet (STRK), Arbitrum (ARB), Immutable X (IMX), Avalanche (AVAX), Optimism (OP), PRIME, Sui (SUI), Ethena (ENA), Altlayer (ALT) ve XAI gibi popüler altcoin projelerinde kilit açılışları gerçekleşecek. Bu kilit açılışları sonucunda yaklaşık 97 milyon dolarlık APT, 79 milyon dolarlık STRK, 94 milyon dolarlık ARB, 53 milyon dolarlık IMX, 330 milyon dolarlık AVAX, 64 milyon dolarlık OP, 28 milyon dolarlık PRIME, 1 milyar dolarlık SUI, 48 milyon dolarlık ENA, 171 milyon dolarlık ALT ve 135 milyon dolarlık XAI tokenı piyasaya sürülerek dolaşıma dahil olacak.

Bu durum, altcoin fiyatları üzerinde önemli bir satış baskısı oluşturabilir. Risk sermayesi yatırımcıları, kilitlerin açıldığı durumlarda yükseliş ivmesini sınırlayabilir ve fiyatı aşağıya çekebilir. Altcoin piyasasını, aşağıdaki tehlikeler bekliyor:

  • Artan Arz: Kilit açılışları sonucunda piyasaya girecek yeni tokenlar, mevcut tokenların değerini düşürebilir.
  • Satış Baskısı: Risk sermayesi yatırımcıları, kilitlerin açılmasıyla birlikte karlarını satmak isteyebilir. Bu da fiyatlarda düşüşe yol açabilir.
  • Volatilite: Artan arz ve satış baskısı, altcoin piyasasında daha fazla volatiliteye neden olabilir.

Kilit açılımının anlamı nedir?

Kilit açılımı, yatırımcıların veya proje ekiplerinin belirli bir süre boyunca kilitli tutulan tokenlara erişim kazanabildiği bir olaydır. Bu tokenlar, genellikle bir projenin başlangıcında veya fonlama turunda yatırımcılara veya ekibe verilir ve belirli bir süre boyunca kilitli tutulur. Bu sayede projeye olan inancı gösteren ve uzun vadeli tutum sergileyen yatırımcılar ödüllendirilir. Ancak kripto para piyasası her zaman yüksek risk ve yüksek getiri potansiyeli barındıran bir piyasadır.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kilit açılımı, piyasaya büyük miktarda yeni token arzı sunarak altcoin fiyatları üzerinde önemli bir satış baskısı oluşturabilir. Bu durum, özellikle de piyasanın halihazırda zayıf olduğu durumlarda, fiyatlarda önemli düşüşlere yol açabilir. Yatırım yapmadan önce bu riskleri göz önünde bulundurmanız ve iyi bir araştırma yapmanız önemlidir. Kilit açılımı takvimlerini takip ederek hangi altcoinlerin ne zaman ne kadar tokenın kilit açılacağını görebilirsiniz. Bu sayede yatırımlarınızı daha bilinçli bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x